Skålfat Kangxi
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅLFAT, 4 st, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), konturerat brätte, dekor av "historier från den västra paviljongen" i underglasyblått, diameter ca 22 cm
Krackeleringar, nagg, enstaka sprickor
453157
2017-04-06