Brittisk flintlåspistol

Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol
Brittisk flintlåspistol

Såld för:

10 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, engelsk, signerad In Henshaw, (John H) daterad 1763, pipa med otydligt namn över kammarstycket och kontrollstämplar, kaliber ca 15,5 mm, signerat lås, helstock i valnöt med beslag och tumplåt i silver, längd 36 cm

lagad kolvbräcka, smärre stocklagning runt låset

453207

2017-09-24