Biblioteksbord
Klubbat för:
9 000 SEK
3 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, nyrenässans, bonad ek, bordsskiva med pärlspikad skinninläggning, underrede med skuren dekor, svarvade ben, 9 st lådor i sargen, höjd 80, 300 x 150 cm, brännmärkt Leon Ellström, Stockholm 1901, nycklar medföljer
Slitage, ställvis grövre, 2 lådor defekta, repad skinninläggning samt mindre skador på ben
453234
2017-04-08