Biblioteksbord

Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord
Biblioteksbord

Klubbat för:

9 000 SEK

3 000 SEK

BIBLIOTEKSBORD, nyrenässans, bonad ek, bordsskiva med pärlspikad skinninläggning, underrede med skuren dekor, svarvade ben, 9 st lådor i sargen, höjd 80, 300 x 150 cm, brännmärkt Leon Ellström, Stockholm 1901, nycklar medföljer

Slitage, ställvis grövre, 2 lådor defekta, repad skinninläggning samt mindre skador på ben

453234

2017-04-08