Silverbägare 1700-tal

Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Nils Arf, Stockholm 1776-1819, 1770, graverad dekor, höjd 23 cm, vikt ca 496 g

Fotring med bucklor, överstrukna ägarmonogram, graverade namn i botten

453372

2017-04-08