Flintlåspistol 1700-tal

Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal
Flintlåspistol 1700-tal

Såld för:

7 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, liten resepistol med avskruvbar pipa, oktagonalt förgyllt kammarstycke med graverad dekor och numrerad 1, stock i valnöt med skuren dekor av ros i relief, stålbeslag med graverad dekor, längd 14,5 cm

453460

2017-09-24