Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BURK MED INSATS, VINKANNA, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, dekor i emaljfärger samt järnoxid, kannan med Yongzhengs sex karaktärers märke, höjd ca 15-21 cm

Slitage, färgbortfall

453468

2017-04-08