Vas Kina Kangxistil
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, Kangxistil, med snedställda hänklar, dekor av reserver med figurer samt blommor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 24 cm
Slitage, mynningen med mindre spricka
453490
2017-04-09