Vas Kina Kangxistil

Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, Kangxistil, med snedställda hänklar, dekor av reserver med figurer samt blommor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 24 cm

Slitage, mynningen med mindre spricka

453490

2017-04-09