Fat Kina
2017-04-09
453512
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, Kanton, dekor av reserver med blommor och fåglar omgivna av blomsterslingor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 38 cm
Slitage, färgbortfall