Porslin Kina Celadon

Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon
Porslin Kina Celadon

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASK MED LOCK, FAT, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, celadonglasyr, dekor i relief av växtslingor, diameter ca 27 cm, längd ca 20 cm

Asken med invändigt större nagg

453516

2017-04-09