Spegel med konsolbord nyrokoko
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets mitt, dekor delvis träskuren och gjutet pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, stort kvicksilverfolierat glas, uppsvägt och genombrutet krön, profilerad ram, konsolbord med svängda ben och dekorerat fotkryss, marmorerad träfiberskiva, total höjd 297, 108x49 cm
Dekorskador, slitage, torrsprickor, senare skiva
453570
2017-04-11