Altarvas brons Kina

Altarvas brons Kina
Altarvas brons Kina
Altarvas brons Kina
Altarvas brons Kina
Altarvas brons Kina
Altarvas brons Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALTARVAS, brons, Kina, 1800-tal, arkaiserande gu-form, dekor i relief av figurer samt tecken, med spår av röd och grön färg, höjd ca 24,5 cm

Slitage

453768

2017-04-09