Grädd/mjölkkanna silver Köping 1821
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GRÄDD/MJÖLKKANNA, silver, Anders Hjulström, Köping 1821, kaskformad uppsvängd hänkel, på livet pålödda lejonmaskaroner, invändigt förgylld, höjd 13 cm, vikt ca 170 g
Obet. lagning vid ett hänkelfäste, buckla vid basen
453821
2017-04-12