Silva Lalander Malmsten "Heritage" fotografi 2001

Silva Lalander Malmsten
Silva Lalander Malmsten

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SILVA LALANDER MALMSTEN (född 1965): "Heritage", signerad och daterad Silvia Malmsten Stockholm 2001 på baksidan, C-print laminat, ca 165x119 cm,

UTSTÄLLD: SchaperSundberg Galleri, Stockholm

Framtagna och monterade hos Förstoringsateljén, Stockholm.

HISTORIK:
Silva Lalander Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

Hörnslitage

453835

2017-04-10