Maria Björnbär matservis

Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis
Maria Björnbär matservis

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSENTHAL, Maria Björnbär / Brombeere, kaffeservis, 28 dlr, porslin, Tyskland, ursprungligen formgiven 1916, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, 2 sockerskålar, 12 assietter, 12 kaffekoppar med fat (+ extra fat)

Bruksslitage, nagg på en sockerskåls lock

454018

2017-04-11