Cigarettetui och tändsticksask silver
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CIGARETTETUI, TÄNDSTICKSASK, silver, cigarettetuiet 800/1000 silver, Tyskland omkring 1900, rektangulärt, invändigt förgyllt, dekor av uggla i relief, invändigt inskription Paris 1905, 9x6,5 cm, vikt ca 79 g, asken stämplad sterling, dekor av två ugglor i relief, 4,3x3,5 cm, vikt ca 13 g
Cigarettetuiets gummiband saknas
454253
2017-04-23