Cigarettetui och tändsticksask silver

Klubbat för:

3 200 SEK

1 500 SEK

CIGARETTETUI, TÄNDSTICKSASK, silver, cigarettetuiet 800/1000 silver, Tyskland omkring 1900, rektangulärt, invändigt förgyllt, dekor av uggla i relief, invändigt inskription Paris 1905, 9x6,5 cm, vikt ca 79 g, asken stämplad sterling, dekor av två ugglor i relief, 4,3x3,5 cm, vikt ca 13 g

Cigarettetuiets gummiband saknas

454253

2017-04-23