Äldre böcker

Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER (28) 1700- och 1800-tal, JEAN DE LA FONTAINE Contes et nouvelles en vers. Nouvelle edition... 2 vol av urspr 3, Paris 1803, Revolutions de Paris, en 1789, 2 delar i samma bindning, Friedrich Nösselt, Berättelser ur allmänna historien... I - 7 bundna i 4 vol, 1836-37, Elis Wilhelm Ruda, skaldestycken, 1834, Francois Voltaire, La purcelle de Orleans, Tome second,Paris 1792, British essayists, 15, ugivna under 1807-1808, samtida skinband, samtliga med exlibris C V Dickson.

Varierande slitage, ej genomgångna.

454501

2017-04-15