Karmstolar 1 par, Kina, 1900-tal, skulpterade

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, Kina, 1900-tal, orientaliskt trä, flätad sits, dekorelement i mässing, skuren dekor av drake i ryggbricka, höjd ca 106, sitthöjd ca 52 cm

Bruksslitage, stötmärken

454581

2017-04-12