Spegel rokoko förgylld

Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld
Spegel rokoko förgylld

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i pastellage föreställande blommor, rocailler och akantusblad, förgylld med polerat guld och slagmetall, ramen med kantglas, senare kvicksilverfolierat glas, höjd ca 123, bredd ca 52 cm

Smärre sprickor i pastellage, mindre lagningar på spegelns baksida, skador på kantglas

454686

2017-04-14