Trepipig flintlåspistol

Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol
Trepipig flintlåspistol

Såld för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, signerad Cartmell Doncaster (Thomas C 1799-1827) trepipig, avskruvbara pipor numrerade 4-6, stomme i mässing med signerat och graverat boxlås, pipväljare och proof-stämplar, dold avtryckare, säkring, nätskuren kolv i valnöt med tumplåt i silver, längd 16 cm

smärre träskador

454778

2017-09-24