Japan Imari

Japan Imari
Japan Imari
Japan Imari
Japan Imari
Japan Imari
Japan Imari

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

YTTERFODER, SKÅL, TALLRIKAR, 8 dlr., porslin, Japan, 1900-tal, Imari, varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger samt guld, diameter ca 16-21 cm

Nagg, smärre krackeleringar

454810

2017-04-13