Flintlåspistol av Bass London

Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London
Flintlåspistol av Bass London

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, signerad Bass, London (John B. 1761-1794), fyrpipig, avskruvbara numrerade pipor 1-4, proof-stämplar, pipväljare som avfyrar 2 pipor i taget, signerat och graverat boxlås, säkring, valnötskolv med tumplåt, längd 22 cm

beslaget bakom varbygeln lagat, kantskada på varbygeln

454967

2017-09-24