Teo Spanier träfigurer
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEO SPANIER (1900-tal): (3), träfigurer, spelemän, bemålade, signerade Theo Spanier och daterad 1945, höjd ca 31 cm
Enligt uppgift köpte Theo Spanier figurer av Herrman Rosell vilka Spanier senare bemålade och signerade.
Fiolspelare med skada på hand. Mandolinspelaren med lagning på hattens brätte.
454979
2017-04-14