Teo Spanier träfigurer

Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer
Teo Spanier träfigurer

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEO SPANIER (1900-tal): (3), träfigurer, spelemän, bemålade, signerade Theo Spanier och daterad 1945, höjd ca 31 cm

Enligt uppgift köpte Theo Spanier figurer av Herrman Rosell vilka Spanier senare bemålade och signerade.

Fiolspelare med skada på hand. Mandolinspelaren med lagning på hattens brätte.

454979

2017-04-14