Flintlåspistol av Daniel Ross Skottland
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, Skottland, signerad Ross Edinburgh (Daniel R. 1815-39), avskruvbar pipa, med proof-stämpel och numrerad 4 liksom stommen, stomme i mässing med graverad dekor, boxlås med säkring, dold avtryckare, valnötskolv med inläggningar av silvertråd, längd 15 cm
455001
2017-09-24