Flintlåspistol av Daniel Ross Skottland

Såld för:

8 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, Skottland, signerad Ross Edinburgh (Daniel R. 1815-39), avskruvbar pipa, med proof-stämpel och numrerad 4 liksom stommen, stomme i mässing med graverad dekor, boxlås med säkring, dold avtryckare, valnötskolv med inläggningar av silvertråd, längd 15 cm

455001

2017-09-24