Slaglåsrevolver brittisk
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk, 1800-talets mitt, fast självroterande pipknippe med 5 pipor, kaliber ca 16 mm, proof-stämplad, stomme med graverad dekor märkt George & John Deane, No 30 King William St. London Bridge, överliggande hane, säkring, bälteshake, nätskuren kolv, kolvdosa med graverat lock, längd 27,5 cm
ytrost
455012
2017-09-24