Dubbelpipig flintlåspistol

Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol
Dubbelpipig flintlåspistol

Såld för:

7 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, dubbelpipig, räfflade pipor, kaliber ca 10 mm, kammarstycken med spår av förgylld dekor, lås med hansäkring, kolv i valnöt med stålbeslag och skuren dekor, längd 19,5 cm

korrosion

455022

2017-09-24