Design Carl Malmsten karmstol
2017-04-20
455029
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CARL MALMSTEN (1988-1972), karmstol, brännmärkt CM, grönmålad, grönt skinn, sitthöjd ca 37 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
Slitage, brännmärke på skinnet, senare bemålade karmar och ben