Amerikanskt ordenssvärd

Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd
Amerikanskt ordenssvärd

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

ORDENSSVÄRD, amerikanskt, klinga med etsad och förgylld dekor och påskrift:Andrew J Rider, tillverkarstämpel Mc Lilley & Co, Columbus Ohio, korsformat fäste i nysilver, kavel i ben dekorerat med krönt monogram och kors, knapp i form av plymförsedd visirhjälm, blank stålbalja med dekorerade beslag, längd 88 cm
Proveniens: Rashammar

455096

2017-09-24