Spegel med konsolbord
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, empire, konsolbordet med skiva i blybergsporfyr, senare ytbehandling med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, bordet ca 50 samt 63 x 31 cm, spegeln ca 139 hög samt 75 cm bred.
Porfyrskivan har ett stort avslag på bakre vänstra hörnet. Bruks och åldersrelaterat slitage.
455100
2017-04-14