Spegel med konsolbord

Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, empire, konsolbordet med skiva i blybergsporfyr, senare ytbehandling med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, bordet ca 50 samt 63 x 31 cm, spegeln ca 139 hög samt 75 cm bred.

Porfyrskivan har ett stort avslag på bakre vänstra hörnet. Bruks och åldersrelaterat slitage.

455100

2017-04-14