Design Berndt Friberg vas Gustavsberg
2017-04-19
455106
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg 1969, stengods, blank turkos glasyr, signerad Friberg Gustavsbergs studio K, höjd ca 19 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh