Marian Zawadsky golvlampa
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARIAN ZAWADSKY, golvlampa, Tilgmans keramik, glaserat lergods, reliefdekor, motiv av fiskar och krabbor, signerad och daterad "Havet Marian 1957", stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, höjd inkl sockel ca 57 cm
Lampsockel med skada, avklippt sladd
455134
2017-04-15