Skulptur Carin Nilsson

Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson
Skulptur Carin Nilsson

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARIN NILSSON (1884-1973), skulptur i patinerad gips, efter romersk förlaga, signerad Cop C Nilsson, höjd ca 36 cm

PROVENIENS:
Carin Nilssons ateljé/kvarlåtenskap

Smärre ytslitage

455181

2017-04-15