Design Carl Halier fat Kunglig Dansk

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL HALIER (1873-1948), fat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i grågrönt med inslag av svart, signerad HC Den Kongelige Porcelainsfabrik 21824, diameter 24,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

455210

2017-04-20