Design Carl Halier fat Kunglig Dansk
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL HALIER (1873-1948), fat, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i grågrönt med inslag av svart, signerad HC Den Kongelige Porcelainsfabrik 21824, diameter 24,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
455210
2017-04-20