Design Sylvia Leuchovius kruka Rörstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003): Kruka, Rörstrand, signerad samt numrerad 57 d?, glaserat stengods, innerspegeln med dekor av kula, höjd ca 21, diameter 22 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

455294

2017-04-20