Bordspendyl senempire
Closed
2017-04-15
455298
| Sold for | 350 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, alabaster, skuren dekor, förgylld urtavla med romerska siffror, höjd ca 38, 21x12 cm
Skadad dekordel (urna) medföljer, fodralet med skador, nyckel och pendel saknas