Wedgwood England teservisdelar i basalt ware

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WEDGWOOD, England, 5 delar, s.k. black basalt ware, glaserad insida, 1900-tal, bestående av tekanna, vattenkanna, sockerskål, gräddkanna, ask med lock, med inpressade märken, höjd ca 7-19 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

455300

2017-04-20