Wedgwood England teservisdelar i basalt ware
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
WEDGWOOD, England, 5 delar, s.k. black basalt ware, glaserad insida, 1900-tal, bestående av tekanna, vattenkanna, sockerskål, gräddkanna, ask med lock, med inpressade märken, höjd ca 7-19 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
455300
2017-04-20