Tysk slaglåsstudsare

Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare
Tysk slaglåsstudsare

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1800-talets mitt, signerad Julius Kolb in Mehlis, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 16 mm, bakåtvänt graverat lås, avtryckare med ställbart snälltryck, helstock i valnöt med beslag i graverad vitmetall, längd 119 cm

smärre träskador, flisa ur hornnäsan

455364

2017-09-24