Lundqvist /Johansson Oscar Reutersvärds samling

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EVERT LUNDQVIST (1904-1994): (5) Tomtefigurer samt Självporträtt, signerade, teckningar/blandteknik, ca 15x10 - 21x15 cm, ERLING JOHANSSON (född 1934): (2 st),Tomtar, collage/teckning, 30x15 resp 21x16 cm,

PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd

Oramade, fläckar, veck

455367

2017-04-29