Tazza silver Michael Corneliussen Blytt 1751
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAZZA, 1700-tal, silver, Bergen Norge 1751, stämplad Michael Corneliussen Blytt (verksam 1748-1764), kontrollör Jens Kahrs, godronnerat brätte, höjd 6, 14,5x10 cm, vikt ca 90 g
Bristning, sned, fot med inskription
455375
2017-04-15