Tazza silver Michael Corneliussen Blytt 1751

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAZZA, 1700-tal, silver, Bergen Norge 1751, stämplad Michael Corneliussen Blytt (verksam 1748-1764), kontrollör Jens Kahrs, godronnerat brätte, höjd 6, 14,5x10 cm, vikt ca 90 g

Bristning, sned, fot med inskription

455375

2017-04-15