Derkert mfl Oscar Reutersvärds samling

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-94): Kristallvertikalaccent (Glasobelisken, Sergelstorg), signerad, tusch, 10x15 cm, KARL GÖTE BEJEMARK (1922-2000): (7 st) Figurkompositioner bla Nils Ferlin, signerade, blyerts/collage/blandteknik/julkort, varierande mått,

PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd

Oramade, veck, dedikationer

455392

2017-04-29