Spetälskemask

Spetälskemask
Spetälskemask
Spetälskemask
Spetälskemask
Spetälskemask
Spetälskemask

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

SPETÄLSKEMASK, Afrika, 1900-tal, träskuren, höjd ca 48, bredd 29 cm.

Proveniens, Inköpt i dåvarande Belgiska Kongo på 1940-talet.

Ena örat lagat, spår efter insektsangrepp.

455469

2017-04-15