Slaglåspistol signerad Contriner

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, 1840-tal, signerad Johann & Sohn Carl Contriner, (Wien), för målskytte, finkalibrig pipa med oktagonalt kammarstycke, kaliber 5 mm, ställbart tryck, kraftig valnötskolv, längd 26 cm

Träskador

455502

2017-09-24