Slaglåspistol signerad Contriner
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, 1840-tal, signerad Johann & Sohn Carl Contriner, (Wien), för målskytte, finkalibrig pipa med oktagonalt kammarstycke, kaliber 5 mm, ställbart tryck, kraftig valnötskolv, längd 26 cm
Träskador
455502
2017-09-24