Design Rolf Palm skål Vivi Calissendorff fat

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROLF PALM (född 1930), skål, Mölle, stengods, höjd ca 8, diameter 12 cm, VIVI CALISSENDORFF, fat, stengods, höjd 6, diameter 24,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

skålen mede smärre nagg

455512

2017-04-20