Rörstrand matservis Ostindia 60 dlr
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis Ostindia, 60 dlr, bestående av 1 tallrik, Ø 27cm, 12 tallrikar, Ø 24 cm, 9 förrättstallrikar, Ø 21 cm, 6 djupa tallrikar, Ø 21 cm, 10 assietter, Ø 16 cm, 6 skålar, Ø 15 cm, 1 soppterrin, höjd 20 cm, pastejform, höjd 11,5 cm, 1 såsskål, höjd 9 cm, 6 uppläggnings-/skålfat, 1970-/80-tal
Obetydligt slitage,ett fåtal äldre delar med bruksslitage
455539
2017-04-15