Anders Kierumgaard Sæbye silver
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, silver, Anders Kierumgaard Sæbye, Bergen 1797, oval form, på tassar, livet med vriden dekor, stämplad med tillverkare, undersidan ristad med ägarmärkning, längd ca 14,5 cm, höjd ca 5,5 cm, vikt ca 107 g
Smärre stötskador, mindre bristning
455563
2017-04-15