Design Berndt Friberg skålar Gustavsberg

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), 4 st skålar, Gustavsberg, 1969, stengods, blank glasyr, signerade Friberg studio K, höjd ca 5-5,5-9,5, diameter 7-9,5-13-18 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

455570

2017-04-20