Design Berndt Friberg för Gustavsberg
2017-04-20
455604
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 miniatyrskålar, Gustavsberg, glaserat stengods, signerade Friberg studio, höjd ca 3-3,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh